21 Ekim 2018 Pazar

YouTube kanalının ismi CODE CUBE olarak değişti

Geçen gün youtube'da deep learning videoları izlerken bir anda kendimi "evde tuğla yapımı" isimli videoyu izlerken buldum :D Youtube aslında amacına uygun kullanılırsa gerçekten bir bilgi yuvası. Her ne kadar son yıllarda biraz değişmiş olsada hala en fazla vakit geçirilen sitelerden birisi. Bazı eğitim içeriği hazırlayan kişiler şu an içeriklerini profesyonel eğitim satış sitelerine taşısalarda gerekli olan kitleyi Youtube ve diğer sosyal medya araçları üzerinden elde etmek zorundalar. Hazırlanan videonun kalıcı olması, dünya çapındaki yaygınlık sebebi ile Youtube hala en büyük sosyal ağlardan birisidir.
 
İlk youtube kanalımı sanırım 2008 yılında açmıştım, o zamanlar 3ds Max videoları ekleyerek hatrı sayılır bir takipçi elde etmiştim. Fakat ilerleyen yıllarda çeşitli sebeplerden ötürü kalıcı olamayıp kanalı kapatmıştım. Bir kaç yıl önce yeniden bir kanal açtım ve derslerde öğrencilere yardımcı olması için çektiğim Java videolarına olumlu yanıtlar alınca, kanalı büyütme kararı aldım. 

Biraz daha profesyonellik için kanal ismini kişisel isim olarak değil de bundan sonra CODE CUBE olarak adlandırmayı düşünüyorum. Ayrıca farklı eğitmenler ve öğrenci arkadaşlardan gelen videolara da yer vereceğim. Her ne kadar CODE CUBE olsada 3ds Max vb diğer bilişim konularında da videolar eklemeye devam edeceğim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder